Poradíme Vám: +421 944 536 565
Časté otázky
UŠI SIČasté otázky

ČO OBSAHUJE BALÍČEK?

Náš balíček obsahuje všetko potrebné na ušitie si danej vecičky – všetky potrebné predstrihané druhy látok, výplň, nite, galantérny materiál a predovšetkým detailný fotonávod ako ušiť vybranú vecičku. Všetko je to ručne zabalené do darčekovej krabice, v ktorej môžete darovať set na šitie, ale aj hotový produkt.

ČO JE TO FOTONÁVOD?

Pripravili sme detailný fotonávod, čo je kombinácia textového opisu a fotiek ako si môžete ušiť vecičku, a preto je chránený autorským právom a nie je ho možné ďalej šíriť na komerčné účely. Ďakujeme za pochopenie.

ODKIAĽ SÚ LÁTKY?

Záleží nám na kvalite, a preto sme látky vyberali výhradne od lokálnych dodávateľov, ktorí poskytujú bavlnené látky s certifikátom OEKO-TEX pre deti do 3rokov. V našej ponuke nenájdete nič čo je vyrobené z „PET fliaš“ čo je napr. minky látka.

Máme za to, že všetko čo prichádza do styku s citlivou detskou pokožkou si zaslúži len to najlepšie. Bavlna je prírodný materiál, ktorý dýcha, vie prepúšťať vlhkosť, je tam lepšia cirkulácia tepla a tým pádom neprichádza k prehriatiu dieťatka.

Preto v zavinovačkách máme výhradne bavlnenú výplň a všetko šijeme len 100% bavlnenými niťami. Kvalita niečo stojí a od toho sa aj odvíjajú naše predajné ceny.

ČO ZNAMENÁ OEKO-TEX STANDARD 100 1.TRIEDY?

Je to certifikát, ktorým sa označuje materiál a výrobok, ktorý spĺňa prísne medzinárodné kritéria pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vo všetkých úrovniach produkcie(výroba, tkanie,..). Všetky materiály a výrobky sú bezpečné a neobsahujú žiadne zdraviu a životnému prostrediu škodlivé alebo nebezpečné látky.

V testovaných látkach sa sleduje najmä prítomnosť chemický látok ako sú napr. ťažké kovy, pesticídy, formaldehyd, chlórované organické nosiče, farbivá a konzervačné látky, alebo iné látky, ktoré by mohli byť pôvodcom alergickej reakcie.

Toto sú veci, ktoré sú dôležité pri sledovaní textílií, keď sú v priamom kontakte s pokožkou a čím je kontakt priamejší, tým sú prísnejšie kritéria a preto sú 4 triedy:

  1. trieda – textilné výrobky pre dojčatá a batoľatá do 3 rokov ( posteľná bielizeň, ..)
  2. trieda – textil priliehajúci ku koži ( spodná bielizeň,..)
  3. trieda – textil, ktorý sa nedotýka priamo pokožky ( bundy, ..)
  4. trieda – bytové doplnky a materiály ( záclony, ..)

DÁ SA VYZDVIHNÚŤ ZÁSIELKA OSOBNE?

Áno, máme prevádzku na adrese Brestová 22, Brestovany 91927. Pred návštevou je potrebné však volať.

AKÁ JE DODACIA DOBA?

Všetky naše balíčky, ktoré sú na eshope máme k dispozícii v našom sklade. Balíčky odosielame do 3 pracovných dní po prijatí peňazí. V prípade dobierky posielame balíčky ihneď. Využívame kuriérskú spoločnosť DPD na doručenie/vyzdvihnutie.

ČO JE SET?

Set obsahuje dva výrobky, ktoré používame pri danej činnosti, napr. set na kúpanie obsahuje osušku s kapucňou a rukavicu na umývanie.

ČO ZNAMENÁ LIMITOVÁ KOLEKCIA?

Kolekciu, ktorú nájdete teraz na našom e-shope je limitovaná. To znamená, že po vypredaní naskladníme len vybrané kúsky. Pripravujeme novú kolekciu, aby sme vedeli zabezpečiť jedinečnosť a aj exkluzivitu vecičiek.

AKO SA STARAŤ O UŠITÉ VÝROBKY?

Výrobca odporúča prať na 30°C, nebieliť, nesušiť v sušičke. Pred prvým použitím oprať. Zrážanlivosť je 5%.

AKO FUNGUJE PRENÁJOM ŠIJACIEHO STROJA?

Aby ste si mohli ušiť svoj vysnený set pre bábätko vieme Vám prenajať šijací stroj značky Bernina – Bernetta 10. Cena sa odvíja od počtu dní na kedy by ste si chceli stroj požičať.

Stroj Vám doručíme cez dopravnú spoločnosť DPD a taktiež aj vyzdvihneme cez DPD, takže Vám odpadá starosť ohľadom zabezpečenia dopravy. Stroj jednoducho zabalíte do originál krabice, v ktorej Vám prišiel a odovzdáte ho kuriérovi.